Jak suszyć włosy?

130

Pielęgnacja włosów to zarówno dbanie o nie za pomocą odpowiednich kosmetyków, ale również przeprowadzanie wszelkich zabiegów w taki sposób, by nie niszczyć pasm. Jednymi z najbardziej popularnych zabiegów, a jednocześnie takich, które wykonywane są na włosach najczęściej, są te z wykorzystaniem ciepła, szczególnie suszenie włosów. I choć może się wydawać, że wysuszenie kosmyków po myciu nie jest niczym trudnym, okazuje się, że robienie tego w nieprawidłowy sposób może wpłynąć na gorszy wygląd fryzury lub wręcz doprowadzić do zniszczenia włosów. Zatem jak suszyć włosy, by ich nie uszkodzić, a zapewnić doskonały wygląd?

Codzienny rytuał – suszenie włosów

Od odpowiedniego suszenia włosów zależy wygląd pasm, ale również ich kondycja. Najlepsze dla kosmyków jest pozostawienie ich do wyschnięcia naturalnego, jednak często nie mamy na to czasu, a włosy potrafią schnąć bardzo, bardzo długo. Dlatego najczęściej sięgamy po suszarkę, która emitując ciepłe powietrze, przyspiesza proces schnięcia kosmyków. Czy jednak nie niszczy ich przy tym?

Oczywiście wysoka temperatura szkodzi włosom, dlatego niezwykle ważne jest, by podczas stosowania suszarki stosować się do kilku prostych zasad, dzięki których łatwo ochronić kosmyki przed zniszczeniami.

Jak suszyć włosy?

  • Zanim przejdziesz do właściwego suszenia, warto najpierw osuszyć włosy ręcznikiem. Niech wchłonie wodę, dzięki czemu pasma szybciej staną się suche niż gdybyś zaczęła suszyć kosmyki, z których wciąż spływa woda. Nie trzyj jednak kosmyków ręcznikiem, bo to je niszczy, a pasma są szczególnie narażone na uszkodzenia wtedy, gdy są mokre. Zamiast tego owiń je materiałem i w ten sposób pozbądź się nadmiaru wody z kosmyków.
  • Zanim włączysz suszarkę, nałóż na pasma produkt, który ochroni je przed działaniem wysokich temperatur. Odpowiednie będą kosmetyki do włosów w sprayu, bez spłukiwania, które także nadadzą blask lub objętość, jeśli twoje pasma tego potrzebują. Pamiętaj, że tego typu kosmetyki należy nakładac na wilgotne włosy i rozprowadzić po całej ich długości.
  • Możesz już rozpocząć suszenie włosów. Najlepiej rób to z głową pochyloną w dół. Dzięki temu nie tylko wysuszysz dokładnie włosy od spodu, ale jednocześnie zapewnisz pasmom objętość i sprawisz, że będą uniesione u nasady. Szczególnie warto ten sposób wypróbować, gdy masz włosy cienkie lub kręcone – w ten sposób łatwiej również ułożyć loki.
  • Jaką temperaturą najlepiej suszyć włosy? W pierwszej faze suszenia, gdy pasma są jeszcze mokre, warto zastosować większą moc, a potem ją zmniejszyć. Najlepiej suszyć włosy chłodnym nawiewem, pozwoli to domknąć łuski włosa, a tym samym sprawić, że kosmyki będą lśniące. Stosowanie jedynie wysokiej temperatury suszenia może uszkodzić pasma i wysuszyć je.
  • zwracaj uwagę na to, by suszyć włosy od cebulki po końcówkę. Pamiętaj także, by suszarka była ustawiona równolegle do partii włosów, nad którą aktualnie pracujesz.
  • Jeśli chcesz modelować włosy i sprawić, że będa proste i miały większą objętość, możesz wysuszyć je na okrągłej szczotce. Pamiętaj tylko, że nie każda szczotka nadaje się do modelowania z użyciem wysokich temperatur. Wybierz taką z naturalnego włosia, o długości dostosowanej do długości twojej fryzury.

Przy zastosowaniu odpowiednich metod, ciepłe powietrze nie zaszkodzi włosom. Warto więc zmienić sposób suszenia włosów na taki, który nie spowoduje puchu i przesuszonej fryzury na głowie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.