Modelowanie twarzy – zalety liftingu wolumetrycznego

241

Młodość – pragniemy ją zatrzymać, a pomagają nam w tym wszelkiego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z popularniejszych sposobów na wygładzenie zmarszczek jest lifting wolumetryczny. Jeśli zależy nam na przywróceniu skórze objętości i zaznaczeniu rysów twarzy, zabiegi z użyciem preparatów VOLUMA Corneal i RESTYLANE SubQ zagwarantują nam atrakcyjny i młody wygląd. Alternatywą dla lipofillingu jest zastosowanie preparatów wypełniających, które bazują na kwasie hialuronowym, zapewniając długotrwałe i widoczne efekty odmłodzenia.

Wolumetryczne odmładzanie twarzy

Lifting wolumetryczny i korekcja objętości tkanek miękkich twarzy to nowoczesna metoda anti-aging, która przebiega z udziałem preparatów, które nie tylko wygładzają zmarszczki, ale również wypełniają miejsca, gdzie istnieje niedobór tkanki tłuszczowej. Dzięki liftingowi wolumetrycznemu poprawia się objętość skóry, wygładzają się drobne zmarszczki i bruzdy, a cała procedura odbywa się bez konieczności przeprowadzenia inwayjnego zabiegu chirurgicznego. Preparaty używane podczas liftingu twarzy bazują na kwasie hialuronowym. Używane do liftingu produkty powinny cechować się wysoką odpornością na rozkład enzymatyczny i działanie wolnych rodników. Zabieg jest wykonywany m.in. w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy (http://chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/).

Przebieg zabiegu

Zabieg wolumetrycznego liftingu twarzy polega na wykonaniu małego nacięcia na skórze głowy za pomocą specjalnej igły. Przez powstały otwór wprowadzany jest wypełniacz. Oczywiście możliwa jest też iniekcja preparatu bezpośrednio do tkanki podskórnej za pomocą kaniuli (bardzo cienkiej igły). Procedurze towarzyszy delikatne uczucie rozpierania warstwy podskórnej. Choć uczucie to nie jest bolesne, można po wcześniejszej konsultacji z lekarzem zdecydować o znieczuleniu miejscowym, które złagodzi ewentualne nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Wprowadzony pod skórę pacjenta implant jest niewyczuwalny, bardzo elastyczny i w pełni bezpieczny. W celu jego precyzyjnego rozprowadzenia należy delikatnie masować ostrzyknięte miejsce. Rezultaty są widoczne bezpośrednio po wykonanym zabiegu i mogą utrzymać się nawet przez dwa lata. Twarz pacjenta staje się promienna, wygładzona, nawilżona, piękna.

Wskazania do wykonania liftingu wolumetrycznego

Lifting wolumetryczny z użyciem preparatów na bazie kwasu hialuronowego jest wskazany dla osób, które chcą zaakcentować kości policzkowe, wymodelować policzki, podbródek i wypełnić zagłębienia w okolicy skroni. Warto pamiętać o tym, że preparaty używane do liftingu wolumetrycznego VOLUMA Corneal oraz RESTYLANE SubQ mogą być stosowane razem z botoksem lub kwasem hialuronowym w innej formie. Więcej informacji na temat zabiegu znajduje się pod adresem: http://chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna/ twarz/lifting-wolumetryczny.

1 komentarz
  1. Monika mówi

    Ja natomiast bardzo polecam doktora Kępę z Wrocławia. Wykonywany miałam zabieg odmładzający połączenie nici liftingujących z jednoczesnym podaniem kwasu hialuronowego. Pan doktor bardzo miły a efekty przerosły moje oczekiwania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.