Odkryj niezwykłe brązy – farby do włosów Garnier i wybierz swój ulubiony odcień!

262

Brązowe włosy, choć wielu z nas mogą kojarzyć się z całkiem zwyczajnym, nieprzyciągającym uwagi odcieniem, w rzeczywistości mają wiele oblicz. Wystarczy tylko rozejrzeć się wokół siebie – jaśniejsze i ciemniejsze brązy, niektóre niemal czarne, z refleksem popielatym, rudym, czy nawet lekko fioletowym goszczą na głowach wielu pań. Brąz na włosach, jak żaden inny kolor, może zachwycać głębią. Ty również chciałabyś przemienić się w szatynkę, ale nie wiesz, który odcień wybrać? Poznaj gamę olśniewających brązówfarby do włosów Garnier i wybierz ten, który najlepiej podkreśli twoją urodę!

Brązowe farby do włosów – kiedy warto po nie sięgnąć

Ciemniejsze pasma, choć występują w różnych odcieniach, mają kilka cech wspólnych, na które powinnyśmy zwrócić uwagę, decydując się na brązowe farby do włosów:

  • wyostrzają rysy twarzy – najbardziej widoczne jest to w przypadku ciemnego brązu, jeżeli zależy ci raczej na ich złagodzeniu, lepszym wyborem będą blondy lub koloryzacje z użyciem obu barw, np. ombre bądź bronde,
  • sprawiają, że twarz o jasnej karnacji wygląda na większą – ciemny odcień wyszczupla, ale tylko użyty w garderobie, jednak na głowie daje przeciwny efekt. W przypadku okrągłej buzi często lepiej zdecydować się na jaśniejszy kolor.

Twoja twarz jest szeroka lub masz ostre rysy, ale nie wyobrażasz sobie siebie w blondzie? Pomyśl nad jasnym brązem ze świetlistymi refleksami i wybierz się do dobrego fryzjera, by doradził ci odpowiednie cięcie i sposób stylizacji! Pamiętaj też, że jeśli twoje włosy z natury są jasne, możesz mieć potrzebę nieco częstszego zakrywania odrostów, bowiem będą one bardziej widoczne. W takim przypadku wybierz jedną z farb bez amoniaku, np. Olia lub Color Sensation Garnier, które będą łagodniejsze nie tylko dla kosmyków na długości, lecz także skóry głowy, co znacznie zmniejszy ryzyko podrażnień podczas koloryzacji.

Brązy farby do włosów – który odcień wybrać?

Aby włosy brązowe doskonale współgrały z twoja urodą, musisz wybrać odpowiedni odcień. Do wyboru masz  różne poziomy koloru – jasny, średni, ciemny lub niemal czarny – ale też rozmaite refleksy – możesz zdecydować się, np. na mahoniowe włosy, ale też kasztanowe, popielate, złociste lub naturalne. Wszystko zależy od twojego typu urody. Możesz posłużyć się tu popularnym podziałem na typy urody według pór roku:

  • wiosna – lubi jasne i ciepłe kolory, najlepiej w złotym odcieniu; postaw, np. na Garnier Color Naturals 6.34 – czekolada lub Olia 6.3 – złocisty jasny brąz,
  • lato – to typ jasny, ale chłodny, dlatego znacznie lepiej wygląda w delikatnych popielach lub odcieniach naturalnych; zdecyduj się, np. na Garnier Color Sensation 5.0 – świetlisty jasny brąz albo Olia 6.0 – naturalny jasny brąz,
  • jesień – najbardziej pasują do niej barwy ciepłe i ciemne, doskonale wygląda w rudawych odcieniach; wypróbuj Garnier Color Naturals 5.4 – miedziany brąz, czy Garnier Color Sensation 5.35 – cynamonowy brąz,
  • zima – typ ciemny i chłodny, może mieć ciemniejszą karnację, do której doskonale pasuje odcień 4.0 Color Sensation – głęboki brąz lub jaśniejszą, którą warto lekko ożywić głębią koloru, np. dzięki farbie w odcieniu 4.15 – mroźny kasztan Garnier Color Sensation.

Jeżeli zdecydujesz się na brązowe włosy, odcienie, które wybierzesz będą niezwykle ważne – głębia i refleks zaważą na tym, czy kolor podkreśli twoją urodę, czy wręcz przeciwnie – zgasi ją i nada skórze nieestetycznego kolorytu, a nawet podkreśli to, co chciałabyś ukryć. Wiesz już, który kolor będzie dla ciebie idealny? Wypróbuj wybrany brąz spośród farb do włosów Garnier i ciesz się swoim nowym, olśniewającym wizerunkiem!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.