Czy suszenie ubrań w domu szkodzi?

289

Sezon zimowy wiąże się z częstszym praniem i suszeniem ubrań z deszczu i śniegu oraz wietrzeniem mieszkań i domów. Czy jednak suszenie ubrań w domu na pewno jest bezpieczne dla naszego zdrowia? Jak się okazuje, lekarze nie pochwalają popularnej metody suszenia ubrań. Pozostawione wilgotne ubranie może prowadzić do rozwoju pleśni. Dlatego jeśli dysponujesz większą przestrzenią i ogrodem, najlepiej susz ubrania na powietrzu. Najlepiej nadają się do tego suszarki na pranie ogrodowe. Suszarki ogrodowe na bieliznę i ubrania znajdziesz m.in. w ofercie sklepu internetowego Suszarki ogrodowe 24.

Suszenie ubrań w domu – opinia naukowców

Naukowcy ze szkockiej Mackintosh School of Architecture są zgodni w swojej opinii. Za nadmiar wilgoci w naszych domach odpowiada suszenie ubrań wewnątrz pomieszczeń. Okazuje się, że już jedno pranie powoduje dostanie się do powietrza nawet do dwóch litrów wody! Swoje wyniki naukowcy z Glasgow oparli na badaniach przeprowadzonych wśród mieszkańców miasta. Obserwacje suszenia prania przez Szkotów wykazały, że aż 87 domowników n 100 suszyło pranie wewnątrz mieszkania w łazience lub kuchni, nie zdając sobie sprawy z niekorzystnych dla zdrowia skutków. Naukowcy alarmują: zwiększona wilgotność powietrza oraz wysoka temperatura to główne czynniki powodujące astmę i alergię. Zwiększona wilgotność w pomieszczeniu to także idealne środowisko dla powstania roztoczy i pleśni.

Suszenie ubrań w domu – dlaczego nie jest dobre?

Suszenie ubrań w domu powoduje:

 • rozwój roztoczy,
 • powstanie pleśni,
 • alergie,
 • astmę,
 • zaczadzenie: brak wentylacji i używanie do suszenia piecyka gazowego.

Zarówno zawieszane pod sufitem suszarki, jaki i pionowe tzw. wieże nie chronią przed groźnymi konsekwencjami. Niestety brak klimatyzacji i wietrzenia pomieszczenia przyczynia się do wdychania szkodliwych drobnoustrojów. Najbezpieczniejszym sposobem suszenia prania jest wystawienie go na zewnątrz. W tym celu rynek oferuje różne modele suszarek ogrodowych na bieliznę i ubrania.

Suszarki na pranie ogrodowe – bezpieczeństwo i komfort

Suszarki ogrodowe obrotowe pozwalają na bezpieczne suszenie prania oraz komfortowe użytkowanie.

Suszarki ogrodowe cechuje:

 • najwyższa jakość,  
 • praktyczność,
 • funkcjonalność,
 • estetyka,
 • nowoczesna technologia,
 • stabilna konstrukcja,
 • łatwe rozkładanie.

Wszystkie wymienione wyżej cechy posiada suszarka ogrodowa Promo R3. Sprzęt zawiera świder ziemny, który pozwala na wygodne wkręcanie suszarki w ziemię w dowolnym miejscu oraz odpowiada za jej stabilną pozycję podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Suszarka ogrodowa posiada odpowiednio długie linki, które są łatwe do czyszczenia oraz śruby, które odpowiadają za wygodne naciąganie i rozkładanie ramion. Prezentowany model suszarki ogrodowej posiada funkcję obracania. Zaletą produktu jest gwarancja oraz certyfikat CE udowadniający jej jakość i funkcjonalność.Jeśli posiadasz dom z ogrodem, decyzja o zakupienie suszarki ogrodowej wydaje się najlepsza. Suszarki obrotowe ogrodowe to gwarancja na bezpieczne suszenie ubrań bez wywoływania szkodliwych dla zdrowia i otoczenia konsekwencji.

Więcej o produkcie na: http://www.suszarkiogrodowe24.pl/

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.